3 kwietnia 2011 Last Updated 9:29 pm
Archive

Co dalej?

Wiesz już czego chcesz, to dobrze. Bez tego nie mogli byśmy ruszyć z miejsca.

Co zatem mogę Ci zaoferować?

WordPress

WordPress to popularna platforma blogerska, ale nie tylko. Na WordPresie oprzeć można masę rozwiązań. Są to sklepy internetowe, serwisy poświęcone nieruchomościom, komisy samochodowe i inne cudeńka. Jednak wspólnym mianownikiem wszystkich tych rozwiązań będzie zawsze pojedynczy „post”. Post czyli wpis, wiadomość, aktualność, nowinka. Coś co niesie treść opatrzoną tytułem, datą, autorem, kategorią i tagami. WordPress pozwala również na dodawanie własnych „cech” wpisów. Jeśli powyższe jest główną cechą Twojego serwisu to szczerze polecam Ci go jako bazę twojego serwisu www.

Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: to najpopularniejsza platforma cms na świecie a  co za tym idzie będziemy mieli tysiące pluginów do dyspozycji, setki layoutów komercyjnych jak i darmowych. No i co najważniejsze: tony informacji na temat „co, jak i gdzie znaleźć, ustawić czy zainstalować”.

PhpBB

Chcesz mieć własne forum dyskusyjne? Wszystko da się zrobić. Najpopularniejszym forum dostępnym za darmo, dobrze przetestowanym i w dodatku posiadającym całkiem przyjemny interfejs jest PhpBB. Osobiście od niego bym zaczął. jeśli jednak znasz PhpBB i nie wystarcza Ci ono polecam vBulletin.

Drupal

Dla bardziej wymagających, którzy potrzebują czegoś więcej niż prosty system blogowy polecam Drupala. Posiada wszystkie cechy WordPressa plus daje dodatkowo możliwości integracji z obcym oprogramowaniem jak np. fora dyskusyjne.

Jeśli zaczynasz dopiero przygodę z systemami zarządzania treścią to może on być ciut za bardzo skomplikowany, ale napewno odwdzięczy Ci się stabilnością i możliwościami jakie oferuje.